نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سال ۹۰

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان نتایج اولیه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ گفت: اسامی واجدین شرایط معرفی به دانشگاهها ۱۶:۳۰ بعدازظهر روز یکشنبه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: افرادی که در این مرحله انتخاب رشته کرده اند می توانند برای اطلاع از وضعیت معرفی خود با اطلاعات پرونده و کد رهگیری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و از نتیجه مطلع شوند.

مصاحبه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

برنامه زمان بندی مصاحبه ها و سایر شرایط اعلامی از سوی دانشگاهها از ۷ دی ماه آغاز می شود و تا پایان دی ماه ادامه دارد. هر دانشگاهی برنامه زمان بندی را به صورت جداگانه اعلام کرده است و داوطلبان معرفی شده باید با توجه به برنامه های هر دانشگاه، به آن مراجعه کنند.
قائم مقام سازمان سنجش خاطرنشان کرد: داوطلبان توجه داشته باشند که شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر ممکن است متفاوت باشد و دانشگاه مختار است بر اساس مصاحبه و یا بررسی مدارک مورد نیاز فرد را مورد ارزیابی قرار دهد و به آن نمره دهد.
هر داوطلب حداکثر به سه محل معرفی شده است و سه برابر ظرفیت اعلامی که حدود ۱۰۰۰۰ هزار نفر است به دانشگاهها معرفی می شوند.

زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال۹۰

سازمان سنجش پس از ارسال نمرات از سوی دانشگاه تا ۱۵ بهمن ماه نتیجه نهایی پذیرش را اعلام می کند.
وی درباره افرادی که در این مرحله در مصاحبه و یا سایر شرایط اعلامی از سوی دانشگاهها شرکت نمی کنند، گفت: در صورتی که داوطلبانی که به دانشگاهها معرفی شده اند در زمان مصاحبه و یا سایر شرایط اعلامی از سوی دانشگاه حضور نیابند به منزله انصراف تلقی می شود. البته این افراد از آزمون دکتری سال ۹۱ محروم نمی شوند.
در زمان مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ ، ۴۵ هزار و ۴۷ نفر انتخاب رشته خود را ثبت کردند.
آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ در روز ۲۵ فروردین سال ۹۰ برگزار شد و پس از اعلام نتایج نهایی در شهریورماه، بر اساس تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی، مرحله تکمیل ظرفیت برای آن در نظر گرفته شد.

 

/ 0 نظر / 31 بازدید